Naše nová adresa - Střelice u Brna, Žleby 2, Studio CASCADE-kuchyně s.r.o. / Vždy nás kontaktujte předem na tel. 737 608 590. Děkujeme, tým e-cascade

Kuchyně s ostrůvkem

Kuchyně s ostrůvkem se stávají synonymem pro moderní a funkční kuchyně dnešních domácností. Ostrůvek v kuchyni je zkrátka populární volbou, protože ostrůvek do kuchyně a jejího prostoru vnese praktičnost spolu s estetikou. Kuchyňský ostrůvek zvětšuje pracovní plochu a vytváří centrální bod pro přípravu jídel i společenské setkávání. Člověk, který připravuje jídlo, se tak nemusí cítit odstrčený do kouta, ale naopak má hezky přehled o celém dění kolem.

Využití ostrůvku v kuchyni

Pokud se rozhodneme využít ostrůvek ne jen jako sociální centrum, ale také jako to mycí a především pak varné, je třeba myslet na co nejlepší odvětrávání této kuchyňské zóny. Důležitá je v neposlední řadě také ergonomie. Pozornost je třeba věnovat pracovnímu trojúhelníku, tedy návaznosti jednotlivých kuchyňských zón. Obvykle v ostrůvku bývá varné centrum nebo mycí zóna, to druhé je pak v bezprostřední blízkosti spolu se skladovací částí. Moderní kuchyně s ostrůvkem právě zde někdy mají dokonce zabudované jak varné tak mycí centrum společně. I tak je ale třeba umístit skladovací prostory co nejblíže, aby plocha pracovního trojúhelníku byla co nejmenší.

Při rozhodování, jestli u kuchyňského ostrůvku budete chtít vařit, umývat nádobí nebo třeba stolovat je třeba brát v potaz, do jakých stavebních úprav byste se pro danou volbu museli pustit. Na mytí je potřeba přivést vodu a odpady, na vaření zase elektřinu a popřípadě i plyn. Vyřešit je v tomto případě třeba také odtah digestoře. I když tento problém lze hravě obejít díky recirkulačním modelům digestoří. U novostaveb je to pak pochopitelně jednodušší na přípravu, než toto vše předělávat v rámci rekonstrukce.

Pohyb v kuchyni s ostrůvkem

Abyste se mohli kolem svého kuchyňského ostrůvku lehce pohybovat i při otevřených dvířkách nebo šuplících, měl by být průchod mezi protilehlými skříňkami ideálně alespoň 150 cm. Ale v menších kuchyních se lze vyjít i do 120 případně do 100 centimetrů.

Pokud třeba u této poučky trochu váháte, klidně se nám ozvěte a my vám rádi poradíme. Naše kuchyňská linka na míru s ostrůvkem rozhodně bude vždy funkční a estetická. My víme, jak na to, abyste byli spokojení.

Navštívit showroom

Inspirace

Mám zájem o nabídku