Naše nová adresa - Střelice u Brna, Žleby 2, Studio CASCADE-kuchyně s.r.o. / Vždy nás kontaktujte předem na tel. 737 608 590. Děkujeme, tým e-cascade

Kávovary - jak je vybrat?

Kávovary - jak je vybrat?


Každý pravý milovník kávy si jistě dá záležet na výběru kávovaru, který mu jeho oblíbený nápoj připraví.
Někdo má rád kávu černou, někdo zase našlehanou s mlékem, jiný je požitkář v různých druzích kávového zrna.
Jak ale vybrat kávovar tak, aby splňoval všechny vaše požadavky?


Také tápete jaký je vlastně rozdíl mezi kávovary na kapsle, plnými automaty a kávovary pákovými?

AUTOMATICKÉ KÁVOVARY se většinou pořizují tam, kde se předpokládá hojné využití. Příprava expressa je velice snadná, protože k tomu, abyste si připravili lahodnou kávu, potřebujete pouze jedno tlačítko. Obsahují zásobníky na  vodu a na zrnka kávy (některé kávovary mohou mít zásobníky na kávu i dva). Mají odpadní zásobník na použitou kávu a ovládají se za pomocí dispeje. Kvalitní automatický kávovar by měl mít možnost nastavení jemnost namletí kávy (jak je káva namleta ovlivňuje pak výslednou chuť kávy). Zrnka se pro mletí čerpají přímo ze zásobníku. Automatické kávovary mohou mít přívod pro mletou kávu. Přístoje jsou vybaveny nastavením tvrdosti vody.

A na co nezapomenout? Důležité je například nastavitelnost výšky výpusti kávy. Pro různé kávové nápoje potřebujete různé výšky šálků, například lungo byste měli připravovat do vyšších skleniček. Součástí kávovaru je vývod s parní tryskou pro přípravu pěny z mléka. Tak se připravují mléčné kávové nápoje jako cappuccino, caffè latte, latte maschiato. Dažší kávovary jsou vybaveny tzv. náhubkem, který se nasadí na hubičku s parní tryskou a pomocí připojené hadičky si kávovar sám čerpá mléko přímo z krabice nebo z nádržky na mléko. Takové příslušenství vám umožní připravit mléčnou pěnu automaticky.

Součástí kvalitního automatického kávovaru by měla být vyhřívaná deska na šálky. Předehřátí šálku vám tak zaručí, že vám káva nevychladne. Je nutné ale počítat s vyšší spotřebou energie.

Automatické kávovary mohou být vybaveny funkcí Home Connect a ta vám umožní ovládat kávovar vzdáleně pomocí aplikace. Můžete si tak přímo ze svého chytrého mobilního telefonu nebo tabletu vybrat váš oblíbený nápoj a stiskem na displej dát příkaz kávovaru, aby vám jej připravil. Podívejte se, jak přesně funguje Home Connect. Funkce Home Connect má další výhody, nejen že si vzdáleně připravíte šálek kávy, ale můžete se o kávě a nápojích leccos dovědět. Pomocí Home Connect se můžete stát baristou večera. Jak funguje systém barista mode? Další výhodou Home Connect je asistence při přípravy kávy. Zapomněli jste dát nádobku na mléko zpět do lednice? Home Connect vás na to upozorní. 

Automatické kávovary mohou být volně stojící nebo je můžete vestavět do vaší kuchyně.

Rádi byste si pořídili automatický kávovar a nevíte jaký si vybrat? V našem kuchyňském studiu v Oslavanech si můžete prohlédnout jak kávovar volně stojící tak i vestavný. Některé kávovary dokonce získaly i ocenění v Dtestu nebo v Design award. Objednat si jeden z nich  můžete i online na našem e-shopu.
 

KÁVOVAR NA KAPSLE je určen zejména do domácností. Existuje několik druhů kapslí - Nespresso, kaplse Dolce Gusto či Tassimo. Pouze pro jednu značku kávovarů lze používat určitý typ kapslí. Výhodou kávovaru na kapsle je čerstvost. Káva neztrácí svoji vůni. Výběr druhů kávy je v tomto případě omezený. Kávovary na kapsle vám neumožní uvařit dva šálky kávy současně. K přípravě kávy potřebuejte pouze umístit kapsli do zásobníku a stisknout tlačítko. Kapsle zakoupíte v balení po několika kusech. Pokud si chcete připravit cappuccino kapsle již obsahuje i sušené mléko. Luxusnější modely kávovarů na kapsle jsou vybaveny parní tryskou, díky ní připravíte pěnu manuálně nebo automatickým napěňovačem mléka. Při pořízení kávovaru na kapsle počítejte s vyššími provozními náklady a zátěží na životní prostředí - jednorázové kapsle se skládá z plastu, hliníku a papíru. 

PÁKOVÉ KÁVOVARY - jsou většinou k dispozici v kavárnách a restauracích, kvalita kávového nápoje je tak závislá nejen na obsluze, která vám kávu připravuje, ale také na množství namleté kávy, na jejím napěchování, na kvalitě kávy, doby louhování. Tyto kávovary nemají zásobník na kávu, ze kterého by automaticky čerpaly. Pokaždé musíte naplnit nádobku (sítko) novou dávkou mleté kávy. Sítko je umístěno ve speciálním držáku, který se nasazuje na kávovar pákovým pohybem. Průtok vody se zapíná manuálně. Automatické dávkování kávy u pákových kávovarů nehledejte.