Naše nová adresa - Střelice u Brna, Žleby 2, Studio CASCADE-kuchyně s.r.o. / Vždy nás kontaktujte předem na tel. 737 608 590. Děkujeme, tým e-cascade

Jak řešit roh v kuchyni

Jak řešit roh v kuchyni


Plánujete si novou kuchyň, kterou chcete mít maximálně uzpůsobenou svým požadavkům, ale bojíte se, že bude třeba malá? A že se budou obtížně řešit úložné prostory, protože musíte počítat s tím, že je ve vaší kuchyni roh? Nebojte se.


Ono tak úplně nezáleží na tom, jestli je kuchyň malá anebo naopak velká. Její upořádání lze vždy vyřešit tak, aby vzniklo dostatečné množství úložného prostoru a dostatek pracovního místa pro vás. Pokud na to půjdete chytře, nebude problém najít místo pro vše potřebné, co podle vás do kuchyně patří. Oříškem často bývá využití rohu místnosti či situace, kdy je prostě záměrem vytvořit kuchyň ve tvaru písmene L případně písmene U. Určitě není třeba takový roh nechávat prázdný a přijít tak o možnost velkého prostoru pro další nezbytnosti. Tohoto místa by bylo skutečně škoda nevyužít. Jaké jsou tedy možnosti?

1. Jednoduchá rohová skříňka s policemi

Rohová skříňka s policemi je asi tím nejjednodušším a nejlevnějším řešením, nebudeme-li se vůbec bavit o zaslepení prostoru a ztráty místa o minimálních rozměrech 60 x 60 centimetrů. U tohoto řešení můžete klidně vložit věci až do nejvzdálenější části polic. Jsou však trochu mimo dosah a není to určitě na denní používání. Nicméně sezónní věci nebo věci, které nepoužíváte příliš často, tam klidně své místo najít mohou.

rohová kuchyně

2. Využití rohu pro dřez

Dále roh kuchyně můžete využít pro umístění dřezu. Je třeba se nad tím ale trochu zamyslet, protože ne každému může takové řešení vyhovovat. Berte v potaz také celkovou ergonomii kuchyňské linky. Jestli při tomto umístění dřezu na sebe jednotlivé pracovní části logicky navazují a zda máte z obou stran dostatek místa

rohová kuchyně

3. Roh se zásuvkami

Nejzajímavějším a asi nejpraktičtějším řešením jsou rohové zásuvky. Takovéto elegantní řešení je ale logicky také nejnákladnější. Tato varianta vám však umožní dokonalý přístup do všech částí skladovacího prostoru. Zkrátka takové rohové zásuvky otvíráte jako každé jiné. Avšak přece jen jedno ale by se zde našlo. Toto řešení není ideální pro malé kuchyně, protože tento typ zásuvky při vysunutí zabírá hodně místa.

4. Takzvané ledvinky

Dalším řešením, které není žádnou novinkou, jsou takzvané ledvinky. Ty jsou oblíbeným řešením kuchyňských rohových skříněk již mnoho let. Vyrábí se v různých tvarech a velikostech a díky jejich možnosti vysunutí můžete do zadních částí skříňky umístit klidně i často používané hrnce a pánvičky. Podobným řešením pak ještě mohou být otočné koše z drátěného systému a otočné police.

Doufám, že jsme vám ukázali, že rohové kuchyně se vůbec nemusíte bát. A že i toto dispoziční řešení neznamená ztrátu místa, ale naopak jej lze skvěle využít pro další úložné prostory ve vaší kuchyni.