Naše nová adresa - Střelice u Brna, Žleby 2, Studio CASCADE-kuchyně s.r.o. / Vždy nás kontaktujte předem na tel. 737 608 590. Děkujeme, tým e-cascade

Ekologické mytí nádobí

Ekologické mytí nádobí


Ekologické mytí nádobí. Jak na to? Rady a tipy najdete v našem článku.


„Eko“ mytí nádobí? Není jen módním trendem. Je jedinou udržitelnou cestou

Trendy se v posledních desítkách let dotýkají i mytí nádobí. V současnosti platí, že kdo chce jít s dobou, měl by i nádobí mýt ekologicky. Jenže na rozdíl od rozmařilostí paní módy v oblasti oblékaní a doplňků, je trend ekologických přípravků stabilní, dlouhodobý a hlavně: prospěšný pro všechny. Eko prostředky určené k mytí nádobí jsou vhodné jak pro domácnosti, tak pro profi gastronomické provozy.

Jak fungují rostlinné, tedy ekologické čističe

Všechny ekologické čisticí přípravky, včetně těch určeným k mytí nádobí, jsou vyrobeny na rostlinné bázi a přírodních minerálech. Nebo se jedná o přípravky na podkladu jedlé sody, kvasného octa, kyseliny citronové atp. Díky tomu jsou jak hypoalergenní, tak naprosto odbouratelné.

Nezatěžují ani domácnost, ve které se používají, ale ani prostředí, do něhož pak z kuchyňského odpadu putují, nezůstávají po nich žádná chemická rezidua, která by se dostávala do půdy a rostlin, jejich prostřednictvím do živočichů. Vzhledem k jejich vysoké účinnosti si vystačíme s nízkými dávkami, což vedle přírody šetří i peněženku.

Věděli jste, že rostlinné přípravky dokáže používat i vaše myčka?

Myčku a mytí nádobí v myčce tradičně považujeme za chemicky náročný proces, kdy si agresivní látky poradí i se zbytky jídla na talířích nebo s připečeninami v hrncích a pekáčích. A vlastně ani není divu, reklamy na tablety a jiné přípravky do myčky nám dlouhá léta vtloukají právě tento pohled na práci myček.

Jenže ve skutečnosti si dokáží myčky poradit se špinavým nádobím i přírodní cestou. Na trhu je mnoho ekologických přípravků do myčky s vysokou účinností. Jedná se jak o základní regenerační sůl, která pracuje s ionty a zabraňuje usazování vodního kamene, tak o leštidla nebo samotné gely, tablety a prášky do myčky.

I ekologické tablety do myčky nabídnou řešení all-in-1. Jsou zcela odbouratelné a v jejich složení najdete rostlinné a minerální látky. I eko tablety, například od značky Mulieres, bývají ve vodorozpustném obalu tak, abyste je doma dokázali uchovat beze strachu o jejich zvlhnutí.

Ekologické tablety do myčky

Jestliže ale chcete prostředek do myčky dávkovat podle toho, kolik nádobí v ní právě máte, sáhnout můžete po sypkém přípravku nebo gelu. Oba typy čističů do myčky bývají vyrobeny z rostlin, převážně z mýdlových ořechů (to je zejména případ značky Tierra Verde). Mýdlové ořechy přirozeně obsahují saponiny, které s mytím skvěle pomáhají.

Ruční mytí nádobí vám usnadní rostlinné gely i tuhá mýdla

Ne všechno nádobí se dá mýt v myčce, a tak je dobré se poohlédnout i po ekologických přípravcích na ruční mytí. To je případ kuchyňských pomocníků z hliníku, dřeva, některé keramiky nebo křišťálového skla. Zatímco myčka jim nesvědčí, ekologické gely nebo mýdla na nádobí rozhodně ano. Bývají plné přírodních tenzidů, sodných solí a rostlinných glycerolů.

To ve výsledku znamená jak bohatou pěnu, tak výborné odmašťovací schopnosti - a přitom šetrnost k pokožce, vhodnost i pro alergiky. A samozřejmě dokonalou odbouratelnost. Spolehnout se můžete opět na značku Tierra Verde, nebo Bio-D, Officina Naturae nebo Sonett.

Jak na špinavou myčku? I ona se dá vyčistit s eko přípravky!

Možná jste při otevírání tohoto článku s napětím očekávali, zda se zmíníme i o čištění myčky. Takové usazeniny a mastné nánosy, jaké někdy vídáte v odpadu, když odmontujete filtr a jdete jej vypláchnout, na to přece musejí být všechny přírodní prostředky krátké! Jenže, nejsou.

I čištění myčky nám příroda předem zařídila. Díky tomu můžeme dnes používat 100% přírodní čističe, které se dokonale rozloží, přitom fungují stejně jako ty konvenční. Odstraní vodní kámen a usazené zbytky čistících přípravků a mastnoty, ale i bakterie. Například čističe od značky Ecozone jsou založeny na bázi peruhličitanu sodného, kyseliny citronové, jedlé sody, soli, zmiňme ještě citronan sodný. Tento čistič myčky také odstraní pachy a zanechá svěží citronovou vůni.

Čistič vodního kamene

Náš tip na konec, takovéto eko přípravky už celá léta prodává eshop Econea.